* GyIK    * Keresés
* Belépés   * Regisztráció

Pontos idő: 2021 okt. 25 hétf., 1:45

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Miért hoztuk létre ezt a fórumot?
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 14 csüt., 20:14 
Site Admin
Logikus kérdés. Válasz? Mert nem voltam megelégedve a rendelkezésre álló lehetõségekkel.

Az Indexen lévõ „Az új Ford MONDEO” topik a témák összevonása címén le lett ültetve. A” MONDEO Fan Club” topikkal került egybeolvasztásra, az pedig pang. Maga a technikai lehetõségek sem alkalmasak egy komolyabb eszmecseréhez ott. Ha meglátogatod, akkor magad is meg tudod ítélni.

Van egy élõ, mûködõ fórum a Mondeo Club Fóruma. Párszor leírtam ott anno, hogy mi nem tetszik. Meggyõztek, hogy jól van az úgy. Tehát, ha ott nem tehetek sokat, akkor megpróbálok máshol. Nem konkurencia akar ez lenni. Ha elolvastad a Házirendet a regisztráció kapcsán, akkor pontosan láthatod, hogy miket hiányoltam és tartok fontosnak egy számomra kívánatosabb fórum élet kapcsán. Fájlalom, hogy a Mondeo Club Fórum több éves mûködése folytán nem érezték fontosnak egy klub szabályzat, vagy valami házirend létrehozását, ami valami viselkedési normát írt volna elõ, de ehhez már semmi közöm.

Tehát még egyszer, ez egy alternatív lehetõség Mondeosok számára. Jómagam is látogattam sokáig mindkét elõzõekben említett fórumot, amíg értelmét láttam. Igyekeztem a saját normáimnak megfelelõen viselkedni és a világot sem akartam megváltani.

Az itteni fórum tárgyának az 1993 és a 2000 között gyártott Mondeokat tekintem. Míg az MK I és II között sok azonosság van, addig az MK III-asok már nagyon különböznek elõdeiktõl. Ez nem megosztás akar lenni. Más kocsikhoz, mások a kérdések, igények, lehetõségek, megoldások, stb. Aki ezt vitatja, azzal felesleges vitatkoznom. Ha én veszek egy kocsit 6 millióért, akkor nem fogok foglalkozni olyan kérdésekkel, amik egy MK I-es friss tulajdonosát izgatják. Például mi hogyan mûködik, hogyan legyen kisebb a fenntartási költsége. Hol javítassam, hol kell alatrészt beszerezni, hol bontanak éppen egy olyan Mondit, amibõl lehet venni ezt-azt.

Vagyunk páran, aki végre nagyot álmodtak és beruháztak egy használt Mondeoba. Egyszerre lett száz valahány típus specifikus kérdésünk, hát még mennyi amirõl még nem is tudtunk? Szoktam emlegetni, hogy Jobb adni, mint kapni. A mások által megszerzett információkat, megszenvedett tapasztalatokat ne engedjük elveszni, segítsünk másokon. Tehát itt lehet kérdezni, remélhetõleg lesznek majd akik tudnak (mernek) válaszolni is. Tehát a cél a támogatás.

Szeretném leszögezni, hogy munkánk eredményét akár diktatórikus eszközök felhasználásával is megkívánom védeni. Egyetlen fegyverünk az egerünk, de kész vagyok adott esetben bevetni halált megvetõ bátorsággal.

A következõ bekezdést régen írtam, ez már nem érvényes, mert a török hackerek uralma alól felszabadult fórum kis csapata bizonyította, hogy van rá igény ;-) juhé

( Mi lesz ha mégsem lesz rá igény? Nagyon egyszerû a válasz, megy a fiókba. Mi már nyertünk ezzel is, jól elszórakoztunk amíg ketten összeraktuk. Ehhez add hozzá, hogy még sohasem láttuk egymást az életben! Ezek után meg már nem is vagyunk kíváncsiak egymásra, hisz már együtt kelünk-fekszünk egy ideje Hatalmas vitatkozás, egyezkedés és kompromisszumok sorozatának lett ez az eredménye. Nem olyan, amilyet szerettem volna. Nem olyan, amilyet Kakukk szeretett volna. De ennek úgy sincs vége, csak folyamatos átmeneti állapota. Nekünk szeretni kell ezt, mese nincs, vagy tennünk valamit. Te Barátom könnyû helyzetben vagy. Miért? Ha nem tetszik, nem jössz többé ide. )

Még egy apróság, ami nagyon fontos. A felhasználói neved, kicsit olyan mint tetoválás. Ha a kézfejeden ott a tetkó, hogy Marcsi, aztán mikor a feleségedet Ilonkának hívják, akkor meg magyarázkodsz egy életen át. Találkoztam pár érdekes névválasztással. Nem volt kedvem hozzászólni a problémájukhoz, ha egyszer önmagát ennyire becsüli csak, akkor miért becsülné meg az én erõfeszítésemet? Aki önmagát így leminõsíti, akkor az engem is leminõsít, hogy szóba állok vele. Mivel mi nem csak virtuálisan találkozunk, így az élõbeszéd is meghatározó kommunikációs forma, magyarán válasszál olyan nick nevet, amit ki lehet mondani. Tiszteljél már meg minket, a barátaidat és ne várd el tõlünk, hogy úgy emlegessünk, hogy közbe kitörik a nyelvünk ;-) Azok, akiknek a neve kiejthetetlen 80%-uk kiesik a fórum életbõl pár hónap alatt, ez a megfigyelésem.

Persze lehet, hogy már késõn olvasod ezt Amúgy nehezen barátkozós típus vagyok. Koromtól fogva már csak barátokat keresek, a többieket szépen csendben kikerülöm, orvosi tanácsra elfelejtem õket.

Összegezve, ne törõdj azzal mit hordtam itt össze, próbáld meg emelni a fórumunk színvonalát jelenléteddel. Légy üdvözölve társaságunkban.

ND

Mondi adatai: 1996.03.01., 1.8 TD, Manuális, Turnier, MK1 kombi lakóautó, ghia, inverter, értéktárolószéf, MK2 ötajtós női sofőrrel

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra